BigClown USB Dongle - nastavení MQTT

Dobrý den,

potřeboval bych poradit kde lze nastavit aby BigClown USB Dongle posílal zprávy na jiný MQTT broker než je 127.0.0.1

  • provozoval jsem BigClown v LXC na Turris Omnia a vše fungovalo OK až do migrace z TOS 3.x na TOS 5.x. Po migraci přestaly chodit zprávy do MQTT a nedaří se mi zjistit proč - tipuju nějaký problém v konfiguraci LXC kde došlo ke změně z v1 na v3. Vše běží pořád stejně - NodRED, MQTT, Influx, Grafana i mqtt2influx - posílám do MQTT zprávy z Domoticu i z Turris Gadgets dongle a vše se přenáší do InfluxDB a je vidět v Grafaně, pouze BigClown přestal komunikovat i když /dev/ttyUSB0 je vidět i v LXC - v dmesg vidím jak odpojení tak připojení donglu - nevím jak zjistit kde je chyba, jak komunikovat s donglem z cli abych dostal nějaký log nebo nějaké informace …
  • mám navíc RPi3 takže jsem si na něj dal twr-raspbian abych otestoval dongl a komunikaci - vše funguje na 100% jen je vše lokální - a tady bych rád nastavil aby zprávy šly na původní MQTT broker v LXC kde mám již vše nastaveno - lze to provézt někde v konfiguraci ? Jediný konfigurační soubor jsem našel pouze pro mqtt2influx … Předem děkuji za nakopnutí

Zdravim
standartne je konfigurace v jednom z techto souboru
/etc/hardwario/mqtt2influxdb.yml
/etc/bigclown/mqtt2influxdb.yml

pripadne lze cestu z pm2 vytahnout timto prikazem

pm2 info xComfortMQTT | grep "args"

Díky za reakci, o konfiguraci mqtt2influxdb.yml vím - to jsem našel, ale to je předpokládám pouze pro ten script … nebo se tím nastaví celá komunikace pro bcg-ud apd. ?

U bcg je možné také konfig v základu, ale je pusten bez něj.

Examply lze najít zde bch-gateway/bc-gateway-usb-dongle.yml at master · hardwario/bch-gateway · GitHub

Nove nastavení pro pm2 bude nějak takto

pm2 del bcg-ud
pm2 start /usr/bin/python3 --name "bcg-ud" -- /usr/local/bin/bcg -c /etc/hardwario/bg.yml
pm2 save

Super - už to posílá na původní MQTT !!! Díky moc

jen jsem se s tím trochu potrápil - tak, jak jste mi to napsal, tak to bcg-ud vždy po startu zkolabovalo, musel jsem do toho “startu” ještě přidat -d /dev/ttyUSB0

Teď mám teda plně funkční RPi3 co posílá data do původního LXC … až budu mít náladu tak zkusím pátrat a zkoušet v tom LXC …

Pardon,
přehlédl jsem že v tom example configu není uvedeno device
všechny parametry které lze nastavit jako atributy samozřejmě jdou předat i přes config.
V jiných examplech to je

Ještě k tomu turrisu, já provozuji na turrisu jiný náš gateway cpgw který je podobný bcg a šel krásně nainstalovat z pip3.
Ale pro TOWER jsem také switchl z turrisu na raspberry.

This topic was automatically closed 91 days after the last reply. New replies are no longer allowed.