Button module [CZ]

Ahoj.
Vyrobil jsem si pomoci Starter kitu jednoduchy domovni zvonek, ktery mi pri zmacknuti tlacitka zahraje v reprackach v obyvaku a posle notifikaci do mobilu.
Mam ale jeden podstatny problem, button reaguje pouze na velmi kratke zmacknuti nebo az cca od 1s dlouhe zmacknuti. Pokud ho zmacknu napr na 0,5s, nevysle signal vubec.
Jde to nejak osetrit?
Diky

Zdravím @Longerski
Vítej na fóru.

Osobně jsem zatím tento problém neřešil, ale mám za to, že by jej mohla vyřešit funkce void bc_button_set_click_timeout()
která nastaví maximální dobu, po kterou může být tlačítko drženo tak, aby byla událost zaznamenána jako krátký nikoli dlouhý stisk tlačítka.
Ve tvém případě bych tedy doporučoval nastavit dobu právě třeba až na jednu sekundu = 1000 milisekund.

Díky vyzkoušim.
Mám další problem. Mam připojenej BT repráček (Google home mini) k Rpi. Když něco spustím ve VLC, normálně se to přehraje. Pokud si ale naprogramuju, aby mi zahrál zvuk po stisknutí tlačítka, přehraje se mi jen jednou a vícekrát už ne a u NODu Audio Out mi zůstane viset modrej čtvereček playing a nechce zmizet.
Nevíte co s tím?
Díky.

Můžeš to prosím popsat podrobněji?
Používáš k programování Node-RED ?

Po stisknutí tlačítka mi zustane u NODu audio_out zobrazený “playing” a víc už nereaguje na tlačítko viz obr.


Jako by se přehrávání neukončilo…i záložka v chrome mi ukazuje, že se zvuk na stránce stále přehrává, přitom wav má asi jen 3 vteřiny.

Používáš Node-RED na BigClowní modifikaci raspbianu v aktuální verzi 2019-12-26T23:00:00Z bc-raspbian-buster-desktop-v1.9.0.zip nebo bc-raspbian-buster-lite-v1.9.0.zip?

Ano. Mam udelanou cistou instalaci presne tehle verze rasbianu.

Zdá se, že i jiní lidé mají obdobný problém - řeší jej tady, na základě toho byl znovuotevřen issue na githubu ale napadá mě ještě jeden postup - zkusit překonvertovat wav soubor do mp3. O přehrávání mp3 se trochu píše tady, třeba to pomůže. :slight_smile:

1 Like

Bohuzel. 3x to na tlacitko zareaguje, po ctvrte uz ne a audio out zustane kousnute na playing…

A co ti to vypisuje, když to debuguješ? Viz akademie.

1 Like

Máte nějaký nápad @Karel nebo @hub.martin?

To tlacitko generuje pri dlouhem stisku jiny event nez pri kratkem. Ujistete se, ze mate aktualni firmware jak na tlacitku, tak na gateway. Tady jsem to zrovna resil: [Solved] Push button: Hold count over MQTT? .

To samozrejme vim a mam to tak i nastavene, jak je videt na obrazku vyse.
Firmware mam nahrany take nejnovejsi na obou zarizeni.
Problem ale stale pretrvava.

A ktery z problemu pretrvava? Detekce dlouheho stisku tlacitka, nebo prehravani zvuku?

Prehravani zvuku nefunguje.

Mám pocit že tento plugin gunguje jen s otevřeným prohlížečem.
Já v mynulosti používal mám pocit tento plugin node-red-contrib-play-sound nebo exec.

1 Like

Nechavam prohlizec stale otevreny.
Plugiiny moho normalne doinstalovavat? Nejsem v linuxu uplne zbehly?

Da se doinstalovat i primo z node red, v pravo nahore je menu a tam manage palete.
Ještě jsem si otevřel ten audio out a pokud je to ten z dashbordu tak ten slouží jako TTS čili pošle se mu text a on ho řekne pomocí google služby. Pro přehrání wav je nutné použít jiný plugin třeba ten co jsem psal. a zpravidla se tomu pluginu dává cesta k souboru nikoli binarně soubor.

1 Like

Ok, odpoledne vyzkousim.
Diky.