[cz] BC_RADIO_MAX_DEVICES

Ahoj, jak je to přesně s maximálním počtem nodů? Na e-shopu se píše, že dongle jich dá až 32, nicméně BC_RADIO_MAX_DEVICES v bc_radio.h říká, že jen 4.

Prosím o lehké nakopnutí, používám vlastní primitivní gateway bez mqtt. Funguje to, nody se mi díky bc_radio_automatic_pairing_start() automaticky přihlašují, ale vždy jen tři. Když zapojím další Core Module, jeden z těch předchozích se odmlčí.

Čili jen poprosím o osvětlení, jak je to s tím počtem nodů, jestli jsem to MAX_DEVICES pochopil správně (např. mohu jej sám bezpečně navýšit?), nebo zdali jsem idiot, jsem zcela mimo a mám hledat chybu u sebe.

Ahoj,
ano říká že 4, ale dá se to prepsat v Makefile a také se to u gateway dělá https://github.com/bigclownlabs/bcf-gateway/blob/master/Makefile#L7

Takže pochopil si to správně, u gateway je nutné si ho navýšit. Také jsme si všiml chybyčky, že tam mám stále 16 a né 32 pro dongle. To opravím.

1 Like

Ahoj,

nevím, jestli jsem předchozí příspěvek správně pochopil, ale raději se zeptám.
Mám Premium multi kit a plánuji dokoupit k němu další asi 4x Climate monitor kit.
Narazím na stejný problém ,když to budu chtít spárovat se stávajícím dongle?

@tomv Ne, tento problém se týká jen kdybyste si kompiloval vše sám a zároveň použil svůj vlastní makefile.

Takže klidně párujte k Donglu až 16 zařízení.