JOIN ERROR - LORA TEST GPS a TTN

Dobrý den.
Nedaří se mi zaregistrovat v režimu OTAA zařízení (LORA test GPS - poslední firmware s Playground) do sítě TTN. DEVEUI, APPKEY i EUI mi sedí, band nastaveno na EU686, síť na private (zkoušel jsem i public).
Konfiguraci jsem v podstatě prováděl krok po kroku z Vašeho návodu na hackster.io. Jediné co jsem ši všiml tak se změnila verze TTN. Zařízení jsem zkoušel i venku pod širým nebem. Nevím jak je to se sílou signálu v okolí Mostu, nemám ji jak změřit. Zkoušel jsem i režim ABP ale ve všech případech se mi vrací JOIN ERROR. Můžete mi prosím poradit kde dělám chybu? Peru se s tím už asi 14 dní ale nikam jsem se nepohnul.

Děkuji a přeji pěkný den

Dobrý den,
TTN je komunitní síť a musíte si sám ověřit že ve Vašem okolí je nějaká gateway, nebo si ji musíte provozovat sám.

Podle mapy tam nikdo nemá žádnou komunitní gateway.

pro připojení do TTN je potřeba nastvit “public” network.

Děkuji za odkaz na mapku. Nějak jsem ji přehlédl. Řešením tedy bude Chirpstack a Mikrotik?

Myslím že stačí jen Mikrotik a nastavit ty UDP pakety na TTN server

Nejlevnější gateway kterou jsem používal je tato. Obsahuje v sobě ESP8266 čip.

Pak ještě RAK wireless dělá nějaké gatewaye, které mají o trochu lepší rádiové arametry než Mikrotiky.

CHIRPSTACK byste potřeboval až když byste si dělal vlastní síť nezávislou na TTN.

Mikrotik+TTN server i Mikrotik+Chirpstack v režimech OTAA i APB fungují skvěle. Děkuji za popostrčení, moc jste mi pomohl. Přeji pěkný den.