RTC Clock setup

Dobrý deň,

pri prvom setupe RTC pomocou kodu (How To: RTC Clock | HARDWARIO Documentation) mi to nastavilo cas aky som zadal do struct tm datetime ale rok mi to vypisovalo 123 namiesto 2023 tak som to chcel samozrejme zmenit ale uz som to nevedel zmenit, cas ostal ulozeny ten prvy nastaveny a neprisiel som ani po prestudovani sdk ako ho zmenit, mozno nejaky lock alebo nieco take, neviem. Jedine co som zistil ze ked module odpojim od pc a znovu pripojim tak rtc clock sa uplne vynuluje na rok 100 a cas ide od 0. Na vypisovanie pouzivam button_event_handler z dokumentacie, doplneny o kod z How To: RTC Clock | HARDWARIO Documentation. Pozeral som aj (twr-lcd-clock-with-stopwatch na githube) ale nic som tam nenasiel. Vedeli by ste mi pomoct ako teda zmenit cas, a zabezpecit aby aj po odpojeni ostal rovnaky?

Zdravím,
Core Module potřebuje nějaký Battery Module, aby udržel běžící čas i po odpojení z USB.

Viz. text na odkazu, co jste poslal:
Because the STM32 in the LQFP48 package does not have a battery backup pin , you have to keep connected to at least a single source of power if you would like to keep the RTC counting .

A pak je tam popsán v zelených “TIP” boxech že k datumu musíte přičíst/odečíst číslo 1900:
TIP
The year register counts from the year 1900 so if you want to set the year 2020 you should write the value 120 to the tm_year variable.
Year register value 0 stands for 1900 and value 199 stands for 2099.

1 Like