Server on Raspberry Pi 4B

Vážení,
prosím o radu:

HARDWARIO Raspbian

nenabootuje, foto obrazovky zde: https://1ovladac.cz/media/rpi/IMG_1721.jpeg
Zelená LEDka indikuje “Unsupported board type”.

Clean Installation | HARDWARIO Documentation

zdá se, že se vše podařilo, SSH funguje, ale končím u bodu “Open HARDWARIO Hub in your Browser (Linux and macOS can use hub.local, on Windows you have to use the IP address of HARDWARIO Hub).” podle manuálu “HomeKit and Siri”

  • webová stránka píše “Tento web není dostupný. Web 192.168.1.33 odmítl připojení.” Testováno na Windows přes IP i na MacOS přes hub.local.

Máte prosím nějaké poznatky ohledně kompatibility s RPI4B a/nebo řešení jak zprovoznit?

Děkuji,
s pozdravem
Jan Tománek

Dobrý den,

V případě tohoto problému bych doporučoval využít našeho install scriptu, který nainstaluje vše potřebné a výsledek bude stejný jako s naším vytvořeným image.

Místo flashování našeho image zvolte v Raspberry Pi Imageru Raspberry Pi OS. Zbytek kroků jako povolení SSH a wifi můžete nastavit stejně. Po připojení a přihlášení do Raspberry je nutné stáhnout install script, který je dostupný na GitHubu.

Pro stažení a spuštění scriptu stačí provést následující příkazy.

wget https://raw.githubusercontent.com/hardwario/hio-raspbian/master/install.sh
chmod +x install.sh
./install.sh

Po dokončení doporučuji vyzkoušet pomocí příkazu pm2 list zda máte spuštěny dva procesy, konkrétně bcg-ud a node-red. Pokud procesy běží i po rebootu tak bude na IP adrese v prohlížeči dostupný Hub a Raspberry můžete začít používat bez problému.

Doufám, že vám toto řešení pomůže.

Pokusíme se co nejdříve vyřešit i problém s předpřipraveným image, děkujeme za upozornění.

S pozdravem

Jakub Smejkal


Hello,

In this case, I would suggest using our install script that will install all needed dependencies and programs so the Raspberry is set up the same as our premade image

Instead of flashing our image, choose Raspberry Pi Os in the Raspberry Pi Imager. The rest of the steps, like enabling the SSH and wifi setup, are the same. After you log in to the Raspberry you will have to download the install script that is available on GitHub.

To download and run the script, just paste the following commands

wget https://raw.githubusercontent.com/hardwario/hio-raspbian/master/install.sh
chmod +x install.sh
./install.sh

After the script is done I suggest testing if you have two processes, bcg-ud and node-red. To try this, run pm2 list. You should be good to go if these processes are there even after the reboot. In the browser type the IP address of the Raspberry to access the Hub and you can start using the Raspberry.

I hope this solves the issue

We will try to sort out the issue with the premade image, thank you for understanding

Best regards

Jakub Smejkal