Turris omnia and node-red on LXC

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně instalace node-red (a celkově všech instalací přes npm install) na LXC container na Turris omnia. Jedná se o Debian Stretch arm7l, template od Turris. Na fotce v prvním odkazu je vyscreenovaná chyba, kterou to vyhodí(problém s proxy). Verze node - v8.9.4. Návod podle kterého jsem postupoval je v druhém odkazu. Zkoušel jsem tam dát parametr -d, ale díky němu zmizelo jen několik warningů :smiley: . Nevím, zda-li je tedy problém v systému Turris Omnia(OpenWrt), nebo přímo v LXC container(Debian). Děkuji za jakoukoli radu, Virid.
O1 - https://drive.google.com/file/d/1YLwbMBC6ynRy1V83dLpEZ8-Ueyem_vOn/view
O2 - https://nodered.org/docs/getting-started/installation

Jdu to vyzkoušet. S toucto chybou jsem se v minulosti nesetkal, ale ja většinou používám ubuntu.

Vytvořil jsem si čistý kontejnér s Debian Stetch attachl se do něj a pak:

apt update

Nainstaloval potřebné věci, na které jsem postupně přišel

apt install curl wget sudo nano gnupg2 -y

dále postup dle https://nodered.org/docs/hardware/raspberrypi

bash <(curl -sL https://raw.githubusercontent.com/node-red/raspbian-deb-package/master/resources/update-nodejs-and-nodered)

Dal jsem pak volby y y N

A pustil

node-red-start

Vše proběhlo bez problémů.

Už několik dní nad tím bádám. Jel jsem podle Vašeho návodu, ale bohužel mi to napsalo že se to nainstalovalo, ale přitom nenainstalovalo + pár chyb mi to vyhodilo. Tak jsem zkusil factory reset Turrise. Ten bohužel taky nepomohl, ale před tím jsem si všiml, že mám vypnuté DNSSEC. To musí zůstat vypnuté, jinak se nepřipojím jinam(nejspíše, jak jsem se dočetl, problém s MAC adresou a poskytovatelem, který vyřeším nejdříve zítra), ale to už je spíše problém jiného fora. Přikládám ještě screen - “unable to resolve host LXC_name”, na to jsem zkoušel vše, co jsem našel, snad kromě nastavení přes proxy server a zapnout DNSSEC. Hezký večer, Virid.

Problém “unable to resolve host LXC_name” jde vyřešit editací /etc/hosts v lxc kontejneru a přidáním řádku
127.0.0.1 LXC_NAME

Pokud netrváte na čistém debianu, zkusil bych to ještě v ubuntu.